Jak vybrat kamery?

Často se ptáte, jakou bezpečnostní kameru si máte vybrat. Zde je proto krátké představení dvou základních kategorií kamer a jejich výhody a nevýhody. Při výběru kamer je zejména třeba zvážit, jak vysokou míru zabezpečení hledám. Pro jednodušší zabezpečení stačí cloudové kamery, pro seriozní zabezpečení se hodí zajištěné IP kamery.

Parametry pro výběr:

Rozlišení

Pro získání přehledu o dění je vhodné mít kvalitní nahrávku. Tu určuje rozlišení obrazu udávané v megapixelech. Rozhodně tento parametry při výběru nepodceňujte, protože právě on určuje, nakolik bude záznam v praxi použitelný. V současné době je možné objevit na trhu standardní Full HD snímače (2 MPx, 1920 × 1080 px) či dokonce 4K Ultra HD přístroje (8 MPx, 3840 × 2160 px). Čím vyšší rozlišení, tím lepší obraz, ale i cena.

Objektiv

Na kvalitu natáčeného videomateriálu má vliv i použitý objektiv. Ten má dva parametry – ohniskovou vzdáleností a zorný úhel. Atribut je obvykle ve formátu ohnisková vzdálenost / zorný úhel. Jeho rozmezí je poměrně široké, takže si můžete zvolit přístroj odpovídající požadavkům. Pro snímání větších ploch je vhodné zvolit zařízení s velkým zorným úhlem, zatímco pro kontrolu jednoho úzkého bodu plně postačuje zorný úhel nižší.

Barevnost

Na trhu jsou kamery barevné a černobílé. Výhodou černobílých je jejich nízší cena. Také jsou schopné poskytnou lepší obraz při horších světelných podmínkách. Barevné kamery jsou sice dražší, ale ve dne nabízejí lepší obraz i detail. Dražší výrobky jsou navíc schopny podat dostačující výkon i při výrazně zhoršených světelných podmínkách.

Cloudové kamery

Většina aplikací pro ovládání cloudových kamer nejde spustit bez povolení k přístupu o poloze zařízení. Obrazy a zvuky z vašeho soukromí může sledovat minimálně správce cloudového serveru, nebo každý, kdo má k těmto datům přístup. Záznam se ukládá na karty, které jsou vložené v kameře, tedy pokud pokud dojde k jejímu zničení, nebo odcizení, záznam již není možné získat. Zkušenější lupiči vypnou v celém sledovaném objektu proud, nebo použijí rušičku wifi signálu. Doporučujeme proto napájení přes zálohovaný zdroj, a využití siťové kabeláže.

IP kamery

IP kamery jsou sofistikovaná zařízení, s vysokým rozlišením, a možností připojení do stávající sítové infrastruktury. Některé modely umí rozlišit SPZ, nebo obličej a ve spojení s příslušným programem tak výrazně ulehčit prohledávání záznamů. Jejich výhodou je uzavřený systém, je tedy pouze na našem uvážení, komu poskytneme přístup. Kamery jsou připojeny pomocí ethernet kabelu, kterým jsou také napájeny. Záznam probíhá buď na speciálním zařízení, nebo NAS serveru. Díky tomu tak i v případě jejich zničení nebo odcizení záznam zůstává k dispozici. Doporučujeme zařízení napájet přes UPS, aby bylo v provozu i po dobu výpadku elektrické energie.

IP kamery mají vyšší pořizovací cenu, a vyžadují odbornou instalaci. Pro vzdálený přístup do systému je nutná pevná IP adresa od poskytovatele internetu.

V případě zájmu o další informace nebo pomoc při instalaci prosím volejte na 739 109 780, nebo použijte naše kontakty